W tym roku Święty Mikołaj wyrobił się wcześnie z prezentami i uznał, że należy mu się chwila odpoczynku przed pracowitym okresem świątecznym. Okazało się, że jego elfy odwiedziły we wrześniu  Pomorze Zachodnie z misją rozpoznawczą – tak! to globtroterzy Matt i Marcin okazali się być pomocnikami Świętego Mikołaja! Widząc jak pięknie jest na Pomorzu, Mikołaj zdecydował się przyjechać w odwiedziny i na ten czas stać się blogerem AżPoMorze, aby opisać nam swoje przygody. Problemem jest tylko to, że Mikołaj zgubił plan podróży przygotowany przez Marcina i Matta.

Zadaniem konkursowym jest: 
 • rozpoznanie na podstawie 4 wpisów Mikołaja wszystkich miejsc, które odwiedził. Wpisy na blogu będą pojawiały się codziennie od 15 do 18 grudnia. Wszystkie miejsca, o których pisze Mikołaj były opisane lub sfilmowane w trakcie 4-tygodniowej podróży Matta i Marcina na przełomie września i października. Odpowiedzi szukaj więc na blogu AżPoMorze.pl. Każda z odsłon konkursowych nawiązuje do kolejnych tygodni podróży globtroterów (np. odsłona 1 z 4 – Tydzień 1).
  Podróż Świętego Mikołaja opisana jest tutaj:   Odsłona 1 z 4 (klik)
                                                                                                Odsłona 2 z 4 (klik)
                                                                                                Odsłona 3 z 4 (klik)
                                                                                               Odsłona 4 z 4 (klik)
 • przesłanie kreatywnych życzeń świątecznych dla Mikołaja, w których pojawi się nazwa naszego regionu: Pomorze Zachodnie. Zadanie konkursowe może być przygotowane w każdej formie: pisanej, graficznej, wideo.

Aby wziąć udział w konkursie  wypełnij formularz TUTAJ (klik) do dnia 21 grudnia 2015 r do godz. 24:00

NAGRODAMI W KONKURSIE SĄ:

 • Przygoda kajakowo – rowerowa z Natur Sport.pl 
  – 2 x nocleg dla 2 osób,
  – spływ kajakowy rzeką Cieszynką, z instruktorem oraz informacją krajoznawczą na trasie (wzdłuż szlaku znajdują się ślady bytności ludzkiej od wieków średnich do dziś),
  – rowerowa wycieczka z przewodnikiem (Drawieński Park Narodowy, umocnienia Wału Pomorskiego),
  – wieczorne ognisko,
  – „polowanie” z aparatem.
  natursport
 • Voucher dla 2 osób na weekendowy pobyt (dwa noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem) w nowo otwartym czterogwiazdkowym Hotelu Dana w Szczecinie
  Dana_pokoj_superior_1
  logo_black-c

  Dana_recepcja_1
  Dana_lobby_2
  IMG_4637 — kopia

Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie będzie miał pierwszeństwo w wyborze jednej z dwóch powyższych nagród. 

 • 3 nagrody pocieszenia: wydawnictwa krajoznawcze Pomorza Zachodniego

Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na warunki regulaminu „Konkursu świątecznego AżPoMorze”, który możesz przeczytać TUTAJ (klik).