Pomorze Zachodnie to fantastyczne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, o czym już niejednokrotnie mogliście się przekonać. Nasz region kojarzy się głównie z Bałtykiem, ale polskie morze ma to do siebie, że we wrześniu jego temperatura nie zachęca do kąpieli. Na szczęście to nie jedyny akwen, którym możemy się pochwalić – jest tu wiele atrakcyjnych jezior i urokliwych rzek, które również mają wiele do zaoferowania. Wakacje wprawdzie już minęły, ale pogoda nadal dopisuje. Zachęcamy Was abyście wykorzystali lato do ostatniej kropli i w nadchodzący ciepły słoneczny weekend wybrali się do jednego z czterech proponowanych przez nas miejsc. Zapraszamy na krótkie spotkanie z wakeboardingiem.

Wakeboarding to sport wodny, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju, sądząc po tym, jak szybko pojawiają się nowe miejsca przeznaczone do jego uprawiania. Aktywność ta wymaga dużej prędkości, gdyż jest to główny czynnik, który pozwala nam się utrzymać na specjalnej desce ślizgającej się po wodzie, oraz pewnego chwytu, abyśmy mogli utrzymać linę przymocowaną do wyciągu lub łodzi. Nie możesz się zdecydować – narty wodne, snowboarding czy surfing? Wakeboarding będzie dla Ciebie idealny, gdyż powstał z połączenia tych trzech dyscyplin. Oprócz samego utrzymania się na wodzie można wykonywać różnego rodzaju akrobacje z wykorzystaniem specjalnej infrastruktury.

Ślizgiem po Morzycku

Śledziliście nasz lodowy plebiscyt? Zwyciężyła w nim lodziarnia z Morynia, ale jak się okazuje – nie tylko na lody warto się tu wybrać. To małe miasteczko położone nad brzegami urokliwego jeziora Morzycko daje nam okazje do przeżycia wakeboardowej przygody. Wszystko za sprawą Ośrodka Szafir, przy którym zlokalizowany jest wyciąg o długości ponad 190 metrów. Każda osoba rozpoczynająca przygodę z tym sportem może wypożyczyć tu potrzebny sprzęt – piankę, deskę, kask, kamizelkę. Zaawansowani riderzy mogą skorzystać tu z kickera i 12-metrowej rury.

http://www.szafir-moryn.pl/wake-park-moryn

Szczecineckie naj

„Jak wypoczynek, to tylko Szczecinek!” – to hasło przewodnie Szczecinka, a my się z nim w stu procentach zgadzamy. Każdy adept wakeboardingu powinien nanieść ten punkt na swoją mapę, ponieważ znajduje się tu jeden z najdłuższych wyciągów w Europie. Pięć masztów, pomiędzy którymi rozciągnięta jest lina, daje nam możliwość przepłynięcia ponad kilometra za jednym okrążeniem. Bardziej doświadczeni wakeboardziści mogą liczyć na ponad dwudziestokilometrową przejażdżkę. Na jeziorze rozstawiono także liczne przeszkody – kickery, a-frame, slider i long tube. Niedowiarki mogą podejrzeć wszystko live na kamerze 😉

http://szlot.pl/wakepark-szczecinek/

_GAS5566

 

Hej, tam w Dolinie!

Wodna Dolina to sztuczny zbiornik, który powstał w Koszalinie ku uciesze mieszkańców. Jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez koszalinian, jak i turystów. Znajdujący się tutaj wyciąg, to dwusłupowy obiekt o długości 180 metrów. Prędkość z jaką się poruszamy jest dostosowana do stopnia zaawansowania każdego wakeboardzisty. Jest to dobre miejsce, aby zacząć swoją przygodę z tym sportem. Początkujący muszą nastawić się na wiele przewrotek, ale to właśnie im WakePark Koszalin wychodzi naprzeciw – jeżeli nie uda nam się utrzymać równowagi, linka wyciągu cofana jest do miejsca katastrofy, a nieszczęśliwiec nie musi wychodzić z wody i ustawiać się ponownie w kolejce.

http://wakeparkkoszalin.pl

wake_koszalin

Aktywnie w Szczecinie

Jednym z ulubionych akwenów szczecinian jest jezioro Głębokie. Floating Park Głębokie udostępnia 226 metrów wyciągu, kickery na obie nogi i rooftop. Odbywają się tutaj ogólnopolskie zawody wakeboardowe. W lipcu otworzono tu nowy wyciąg, który również cieszy się popularnością. Wakeboard w Szczecinie jest miłą alternatywą dla upalnych dni w mieście.

http://floatingpark.pl/

Zdjęcie pochodzi z fp Szczecin Floating Park

 

W każdym z wymienionych miejsc można wypożyczyć niezbędny sprzęt wakeboardowy i nie tylko. W pobliżu możecie również popływać na kajaku, SUPie, rowerze wodnym, odwiedzić tutejsze beach bary czy po prostu poleżeć na plaży. Na co więc czekacie? Pakujcie się i korzystajcie z pięknej pogody, póki jeszcze jest!