DSC_0094 (Medium)

Projekt AżPoMorze powstał w 2014 z myślą o stworzeniu nowej definicji Pomorza Zachodniego. Chcemy pokazać, że zachodniopomorskie to nie tylko wypoczynek na plaży w wakacje, ale również region charakteryzujący się setkami miejsc aktywnego wypoczynku połączonych z wyjątkowo malowniczą przyrodą, również po sezonie. W projekcie AżPoMorze chcemy pomóc odkryć uroki Pomorza Zachodniego tym, którzy o nich nie wiedzą.

Aby móc to wszystko pokazać, w lipcu 2014 powstał blog azpomorze.pl, wraz z ogłoszeniem rekrutacji do Najlepszej pracy w Polsce. W ramach rekrutacji do Pracy marzeń wyłoniliśmy blogerkę ? Anitę Demianowicz (klik), której zadaniem była trzydziestodniowa wrześniowa podróż po Pomorzu Zachodnim i relacjonowanie wrażeń na ażpomorzowym blogu. Specjalnie dla Anity ułożyliśmy program obfitujący zarówno w aktywne formy spędzania czasu, ale także chwile relaksującego wypoczynku. Było aktywnie, malowniczo i atrakcyjnie! Byliśmy na wodzie i na lądzie, na pojezierzach i nad morzem. Był windsurfing, golf, nurkowanie, wyprawa na połów dorsza, relaks w SPA, obserwacje astronomiczne, jazda konno, zabawa na promie, były narty wodne, spływy kajakowe i mnóstwo innych atrakcji. Dodatkowo, za dobrze wykonaną pracę nasza blogerka otrzymała również wynagrodzenie.  Sprawdźcie sami co się działo podczas pierwszej edycji Pracy marzeń (klik)

Projekt AżPoMorze nie zakończył się jednak wraz z końcem pracy Anity. Przez cały rok w mediach społecznościowych oraz na blogu organizowaliśmy konkursy oraz prowadziliśmy plebiscyty. Jedną z największych naszych akcji promujących region był plebiscyt na najbardziej romantyczne miejsce na Pomorzu Zachodnim ? Pomorze Zachodnie Romantycznie (klik). Spośród dwudziestu sześciu miejsc z całego województwa internauci wybrali jedno, które 14 lutego otrzymało certyfikat oraz przyznanie tytułu. W 2014 roku wygrała Stawa Młyny w Świnoujściu.

Rok 2015 przyniósł nam falę zmian. W ramach Pracy marzeń, prócz osoby z Polski odbywającej podróż po regionie, postanowiliśmy zaprosić na Pomorze Zachodnie również globtrotera z innego europejskiego kraju. Spośród grona kandydatów do Najlepszej pracy w Europie wybraliśmy dwie osoby ? podróżnika z Anglii, Matta Scotta oraz podróżnika z Polski, Marcina Mossakowskiego (klik). W drugiej edycji formuła bloga została zmieniona i oprócz zdjęć oraz wpisów pojawią się również filmy nagrywane podczas zachodniopomorskiej podróży. Dzięki temu tegoroczna relacja z pozdróży będzie jeszcze ciekawsza! Tak jak w roku 2014 program wyprawy po Pomorzu jest napięty, globtroterzy będą więc mieli ręce pełne roboty.

Zapraszamy do śledzenia podróży na blogu, a także na ażpomorzowych stronach w mediach społecznościowych ? na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Na Pomorzu Zachodnim jest co robić, również po sezonie!