MUZYKA Z POMORZA OD A DO Z

IMG_7713Antiplan

Pomimo zachodniego brzmienia jest to polski pełen energii zespół pochodzący ze Szczecina, który przedstawia oryginalne podejście do rocka. Chłopaki mają dynamiczne brzmienie, które natychmiast wpada w ucho i budzi pozytywne emocje oraz doznania wśród słuchaczy. Pomimo tego, że jest to młoda ekipa, idealnie widać ich spójność, zrozumienie i przyjaźń w grze, co świadczy o ich nietuzinkowym talencie i dynamicznym rozwoju.

Dowiedz się więcej na ich stronie i Facebooku, a jeśli nigdy nie słyszałeś ich muzyki, kliknij na linki poniżej.

Posłuchaj Antiplan – Before

Posłuchaj Antiplan – Not too late


 

plażaBaltic Neopolis Orchestra,

zdobywca Fryderyka 2015 w kategorii Album roku muzyka kameralna, jest smyczkową orkiestrą kameralną, powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Od tego czasu orkiestra koncertowała dziesiątki razy, realizując zarówno własne cykle, jak i współuczestnicząc w zewnętrznych projektach artystycznych. Orkiestrą Baltic Neopolis kieruje altowiolistka Emilia Goch, która aktywnie, nowocześnie i z rozmachem wspiera swoimi działaniami nową markę Szczecina i całe Pomorze Zachodnie.

Więcej o działaniach Orkiestry: www.balticneopolis.pl i na www.facebook.com/BalticNeopolisOrchestra.


bubliczki-8

BUBLICZKI

to 7 osobowa grupa hulaszczo ? muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego brzmienia.

 

Więcej: http://bubliczki.com/ oraz https://www.facebook.com/Bubliczki

 

 


 

band gradient

RAGGAFAYA

Koszaliński zespół reagge w składzie:

Hauka – kb, voc
Chillu – voc
Punktak – drums
Les Farooosh – bass
Antek – git

Więcej: http://www.raggafaya.pl/index.php oraz https://www.facebook.com/raggafaya


 

IMG_3537-Edit

UKEJE

to projekt Damiana Ukeje, dla szerszej publiczności znanego jako zwycięzca pierwszej edycji programu The Voice Of Poland. Muzyk pochodzi ze Szczecina i swojej karierze muzycznej związany był już z kilkoma zespołami ze środowiska rockowego. W The Voice Of Poland trafił do grupy Adama Nergala Darskiego i okazał się jednym z najbardziej charakterystycznych i szczerych głosów tego programu, czym natychmiast zaskarbił sobie sympatię widzów. Po wygranej całkowicie skoncentrował się na stworzeniu autorskiego materiału do swojej debiutanckiej płyty.

Więcej: http://www.ukeje.pl/ oraz https://www.facebook.com/damianukeje

 

 


 

Więcej już wkrótce!