W Międzyzdrojach zaczęliśmy dzień na sportowo, biegając po plaży z wicemistrzem świata swojego czasu. Potem muzeum figur woskowych, muzeum miniatur, najwyższy dostępny klif w Polsce oraz przejażdżka motorówką!

Spaliśmy: Hotel Amber Baltic**** http://www.vi-hotels.com/pl/amber-baltic/ 
Widzieliśmy:
Gabinet Figur Woskowych http://www.woskowe.pl/
Bałtycki Park Miniatur www.baltyckiparkminiatur.pl
Marina Wapnica Międzyzdroje www.marina.wapnica.miedzyzdroje.pl
Woliński Park Narodowy www.wolinpn.pl
Marina Hotel www.marinahotel.az.pl
Jedliśmy: Hotel Trofana www.hotel-trofana.pl

Poniżej możecie przeczytać tłumaczenie tekstu Matta opisującego ten dzień. Aby przeczytać oryginał w języku angielskim kliknij tutaj (klik)


Po raz kolejny przyłączyła się do nas ekipa telewizyjna, kiedy dzisiaj zwiedzaliśmy piękne nadmorskie miasteczko Międzyzdroje. Oślepiające słońce oświetlało nasz balkon, kiedy chwilę po przebudzeniu weszliśmy na balkon podziwiać panoramę morza z naszego pokoju w 4-gwiazkowym Amber Baltic Hotel.IMG_8447

Dzień rozpoczęliśmy od powolnej przebieżki z byłym wicemistrzem na Mistrzostwach Świata w 1982, Bogusławem Mamińskim, który obecnie prowadzi atletyczny ośrodek treningowy w mieście. Z atrakcyjnego centrum miasta, gdzie znajduje się Aleja Gwiazd, z odciskami dłoni znanych Polskich gwiazd zachowanych w formie pozłacanych metalowych płyt na chodniku, pobiegliśmy na zapierającą dech w piersiach plażę. Plaża w Międzyzdrojach jest w całości pokryta białym piaskiem, co zapewnia malowniczy krajobraz do podziwiania podczas wschodu słońca. Pan Bogusław nadawał tempo, prowadząc nas wzdłuż wybrzeża oraz pod betonowym molo, które jest najwyższym tego typu w Polsce. Gdy już wbiegliśmy na górę, ogłuszyło na skrzeczenie mew, ale widok był znakomity.

IMG_8445
IMG_6634

Czując się pobudzeni porannymi ćwiczeniami, wyruszyliśmy chwytać dzień. Naszym następnym przystankiem był Gabinet Figur Woskowychgdzie spotkaliśmy wiele znanych twarzy, jak również kilka, których nie udało nam się rozpoznać. Chociaż w Londynie znajduje się cudowne muzeum woskowe, nigdy wcześniej nie odwiedziłem atrakcji tego typu, więc nie wiedziałem czego się spodziewać, kiedy mijałem modele dwóch postaci przy wejściu.

IMG_6624
IMG_6608

IMG_6641

Spotkałem się twarzą w twarz z Barackiem Obamą, pozowałem z Beatlesami, Gandalfem i Dannym DeVito oraz spojrzałem głęboko w oczy Mike?a Tysona. To było naprawdę surrealistyczne doświadczenie! Troszkę liczyłem, że moi woskowi przyjaciele za chwilę poruszą się do życia, jednak jak można się było spodziewać, ich wzrok pozostał błędny. Wychodząc, miałem wrażenie, że spotkałem przed chwilą wszystkie gwiazdy, jakie ma do zaoferowania Hollywood. Wtedy spotkaliśmy jeszcze więcej osobistości pod postacią pomników, które ozdabiały centrum miasta. Międzyzdroje rzeczywiście spełniały oczekiwania postawione przez swoje przezwisko ? miasto gwiazd.

Następnie krótka przejażdżka samochodem zaprowadziła nas na przedmieścia. Mogliśmy poczuć się jak olbrzymi w Bałtyckim Parku Miniaturprzedstawiającym znane nadbałtyckie budowle w formie małych modelów. Od zamku w Szczecinie aż po zamek malborski, wędrowaliśmy między szeroką gamą dzieł architektury zasłuchani w opowiadanie przewodników. Połowy z tych budynków nigdy wcześniej nie widziałem. Muzeum ilustruje, jak wiele jest fantastycznych atrakcji architektury, które pozostają nieodkryte przez ogrom ludzi, a są warte obejrzenia.

IMG_6664
IMG_8496

Następnym przystankiem poza miastem był przystanek w gęsto porośniętym lesie, gdzie mieliśmy znaleźć oszałamiający punkt widokowy znajdujący się w odległości krótkiego spaceru pod strome wzgórze. Zapierająca dech w piersiach sceneria warta była wysiłku. Na lewo mogliśmy zobaczyć krajobraz aż do Niemiec, a na prawo aż po sam horyzont, a wszystko pod czujnym okiem nieużywanej wieży obserwacyjnej z czasów wojny.

IMG_8518
IMG_6685

Następnie mieliśmy krótką przerwę na wspaniały obiad w Hotelu Trofanaktóry składał się z czterech dań i kawy. Częścią polskiej kultury jest podanie bogatego posiłku dla przybywających gości, więc podobnie zostaliśmy przyjęci w Hotelu Trofana.

IMG_8577

Czując się całkowicie najedzeni, udaliśmy się nad Jezioro Wicko Wielkie, na którym leżą aż 44 malutkie wyspy na terenie Wolińskiego Parku NarodowegoEkipa TVP podróżowała na większej łodzi, podczas gdy ja z Marcinem wybraliśmy mniejszą motorówkę. Pływaliśmy prawie 40 mph [? 65 km/h ? przyp. tłum.] podziwiając malowniczą scenerię i obserwując faunę. Liczne stada ptaków zamieszkują nabrzeża, odbarwiając drzewa i zmieniając krajobraz. Ptaki nurkowały wokół nas, szukając ryb, które następnie obficie zjadały. Sunęliśmy po mały falach z dużą prędkością skąpani w ciepłych promieniach słońca, co sprawiało nam wielką frajdę.

Dzień zakończyliśmy elegancko w restauracji na dużej łodzi zaproszeni przez byłego burmistrza miasta.

IMG_8546
IMG_6726

Ekipa TVP uświadomiła sobie, że planujemy ukradkiem opuścić spotkanie, więc szybko poprosili nas o jeszcze jeden wywiad. Zaczęliśmy z Marcinem już nie lubić tych rozmów. Odpowiadaliśmy na ogólne pytania, wyrażając swój zachwyt dotychczasową podróżą oraz podziw nad oszałamiającymi krajobrazami Pomorza Zachodniego i krótko podsumowując wydarzenia z poprzedniego tygodnia.

IMG_6737

Wywiad zakończyło pytanie dotyczące naszych odczuć o Międzyzdrojach, na które mogliśmy odpowiedzieć tylko samymi superlatywami!


Marcin’s video from today: