Czy nie jesteście czasami zmęczeni opinią, że w stolicy naszego regionu nic się dzieje? Ten weekend może kompletnie obalić tę krzywdzącą teorię 😉 Przedstawiamy wam według nas, najciekawiej zapowiadające się wydarzenia w ten weekend w Szczecinie:

 

Juwenalia

Najgłośniejsza i największa, kilkudniowa impreza. Program naładowany gwiazdami, koncertami, wydarzeniami. Warto zajrzeć? No pewnie, że warto! Dziś szczególnie płeć piękna będzie miała na co popatrzeć i czego posłuchać- Organek, Podsiadło i Bednarek 😉 Ale nie tylko koncerty są w planach- więcej szczegółów na stronie szczecińskich juwenaliów.

Koncerty w Filharmonii Szczecińskiej

… a nawet coś więcej, bowiem dziś budynek można zwiedzić- start o 16.30, zwiedzanie jest bezpłatne. Co się zaś koncertów tyczy, również przypomnieć sobie będziemy mogli muzykę z filmów Kubricka, a to wszystko za sprawą koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą Sebastiana Perłowskiego, która wykona kompozycje z jego najbardziej znanych obrazów. Gdyby komuś było jeszcze mało, to w niedzielę 22 maja odbędzie się koncert Filharmonicy filmowo (godz. 17.). A zupełnie z innej beczki będzie w sobotę, bo zagra Natalia Kukulska & Atom String Quartet. Wszelkie informacje odnajdziemy na stronie Filharmonii.

Andrzej Piaseczny w Amfiteatrze

Dla fanów chilloutu pod chmurką w Amfiteatrze zagra Piasek. Bilety w cenie 79 i 89 zł, koncert odbędzie się w piątek 20 maja o godzinie 20.00.

Wycieczka rowerowa po Pogodnie

Rozpocznie się 22 maja o godzinie 10 przy Arkonce, koszt 5 złotych polskich, a w planach bezcenne atrakcje 😉 Interesujesz się historią Pogodna? Masz wolną niedzielę, rower i 5 zł? Leć na Arkonkę i weź w niej udział! Szczegóły na stronie wydarzenia na facebooku.

Parkrun Szczecin

A może nie jesteś fanem dwóch kółek, za to kochasz bieganie i jeże? Idealnym pomysłem staje się tutaj sobotnia edycja Parkrun Szczecin organizowana razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Pięciokilometrowa trasa i spotkanie z kłującymi leśnymi stworzonkami? Przyjemne z pożytecznym! Podczas wydarzenia odbędzie się także zbiórka karmy. Start w sobotę przy Arkonce o godzinie 8.30

Mecz Gwiazd

Siatkówka i pomoc dla hospicjum- tak możecie spędzić sobotę. Siatkarze zagrają o 17.00 w Azoty Arena. Gwiazdorska obsada- chyba nie trzeba mówić, że warto tam być.

Warsztaty Piwowarskie

Co jednak jeśli nie przepadasz za poceniem się lub koncertami, a raczej za zimnym piwem w upalne dni? Czy nie lepiej będzie smakowało jeśli zrobisz je sam? Leć w niedzielę na Szczecińskie Warsztaty Piwowarskie i zaczerpnij trochę wiedzy z głów browarników jak z kadzi pełnej świeżego piwa ;)Psssst! Auto zostaw w domu, będą degustacje! Bądź na miejscu w niedzielę o 14.

Europejska Noc Muzeów

Dla niektórych najbardziej wyczekiwane wydarzenie w roku, no, może zaraz po Bożym Narodzeniu 😉 Nie gwarantujemy spotkania z Benem Stillerem, ale program i tak będzie napięty! Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę wydarzenia lub na http://muzeum.szczecin.pl/.

Festyn z magnoliami

Magnolia to symbol Szczecina. Jeżeli jesteś lokalny patriotą i chcesz mieć go w swoim przydomowym ogródku, to leć w niedzielę o 9.00 na Arkonę. Odbędzie się tam Festyn z magnoliami- zostanie rozdanych 500 sadzoneek, zupełnie za darmo!

 

A może będziecie robić coś zupełnie innego?